Restech - Prečo investovať do IQ domu?

Prečo investovať do IQ domu?

| streda, 01 marec 2017 |
Napísal  Administrátor

Prečo investovať do IQ domu?

Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasujte)

Žijeme v 21. storočí, ani dnes však IQ domy nie sú tak bežné. Pritom mať IQ dom znamená dokonalé pohodlie, energetickú nenáročnosť, a mnoho ďalších výhod. Je možné, že množstvo ľudí pri stavbe domu na potenciál IQ domov jednoducho zabudne. Investujú pritom do veľakrát predraženej bežnej elektroinštalácie. Ak sa inteligentná elektroinštalácia v dome vykoná správne, je cenovo iba mierne nad tou bežnou. Stačí, ak si vyberiete naozaj profesionálnu firmu s odborne vyškolenými zamestnancami. Poďme sa teda spolu pozrieť, aké výhody prináša IQ dom a prečo by ste ho mali mať práve vy.

IQ dom znamená pohodlie

Už samotný názov napovedá, že ide o dom, ktorý je oproti tým bežným na vyššej inteligenčnej úrovni. To znamená, že v istých parametroch premýšľa za vás a vy sa tak môžete sústrediť na iné veci, ktoré sú napr. vaším koníčkom. Množstvo systémov, ktoré sa dá do IQ domu zakomponovať, je pritom obrovské. V rámci slova „pohodlie“ ide najmä o automatické ovládanie osvetlenia podľa toho, kde sa nachádzate alebo kade kráčate. Telo vníma okolitú teplotu veľmi svedomito, preto aj jej automatická regulácia je veľmi dôležitá. Systémy spolupracujú tak, aby bolo všetko zariadené k vašej úplnej spokojnosti. Ak napríklad systém zaznamená, že do okna v obývačke svieti slnko, automaticky zatiahne elektrické žalúzie. Ak si to tak želáte, môže aj zvýšiť výkon klimatizácie v danej miestnosti. Na strane, kde je tieň, sa žalúzie automaticky otvoria, aby dovnútra prúdilo viac svetla. Klimatizácia sa stíši. To sme spomenuli iba zopár vecí, v skutočnosti ich je omnoho viac. Ľudia si zvykli na automatické klimatizácie, svetlá a ďalšie súčasti v aute. Prečo ich teda nemať aj v pohodlí svojho domova?

Skutočne bezpečný dom je ten s IQ

Ak radi chodíte na dovolenky, alebo len nie ste každú chvíľu doma, zíde sa vám aj automatizovaný bezpečnostný systém. Ten vďaka inteligencii domu spolupracuje s osvetlením, kamerami, a najrôznejšími senzormi. Všetky súčasti IQ domu si pritom môžete jednoducho prezerať vďaka rôznym aplikáciám aj na vašom smartfóne, nech ste kdekoľvek. Pamätáte sa na otravné volanie známym a rodine, aby vám strážili dom? Toto sa vďaka IQ domu stane naozaj minulosťou. Systém môže byť priamo napojený na infopulty príslušných bezpečnostných zložiek. V dome sa teda môžete cítiť absolútne bezpečne, pretože on sám sa o to postará. Postačí vám úvodné nastavenie.

IQ dom sa o seba postará sám

Vďaka inteligentnej elektroinštalácii sú systémy v dome kompletne poprepájané, čím sa umožní naozaj dokonalo pohodlné ovládanie. Reproduktory môžete mať zapojené v každej izbe, pričom je otázkou pár sekúnd zmena konkrétnej hudby. Ak vaše dieťa potrebuje ísť v noci na záchod, keď vyjde z izby, automaticky sa mu osvetlí cestička až do kúpeľne. Dieťa sa tak nebojí. Rovnako je to aj so zavlažovacími systémami v záhrade, kde sa často využíva rekuperovaná voda – žiadna tak nevyjde navnivoč.

Energetická úspora IQ domu

Prvotný zvýšený náklad do inteligentnej elektroinštalácie sa vám čoskoro môže vrátiť. To je spôsobené najmä „múdrym“ prerozdeľovaním energií. Ak sa v dome nenachádzate, kúrenie a ostatné systémy znížia svoju náročnosť. V závislosti od nastavení konkrétneho systému sa zapne vtedy, ak zistí, že ste napr. 5 kilometrov od domu. Vďaka podobným vychytávkam tak môžete ročne ušetriť aj stovky eur. Áno, aj takto inteligentne môže dnes vyzerať život v rodinnom dome!

Vyberte si profesionálnu firmu na IQ domy

Vyberajte kvalitne, dom totiž zrejme nestaviate každý deň. Iba kvalitná firma vám urobí z bežného domu ten inteligentný. Tak čo, ste pripravení na budúcnosť, ktorú môžete mať už dnes?

Prečítané 6446 krát Naposledy upravené: štvrtok, 09 marec 2017