Restech - Najmodernejší spôsob ako zabezpečiť domov pred cestou na dovolenku

Najmodernejší spôsob ako zabezpečiť domov pred cestou na dovolenku

| utorok, 20 jún 2017 |
Napísal  Administrátor

Najmodernejší spôsob ako zabezpečiť domov pred cestou na dovolenku

Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasujte)

Chystáte sa na dovolenku? Posledné na čo by ste mali myslieť počas toho, ako sedíte na pláži s prstami v piesku je to, či je váš domov v bezpečí. Ako ale ochrániť domov pred neželaným vniknutím zlodejov? Tradičným presunutím zodpovednosti na suseda či rodinného príslušníka, alebo rýchlo, jednoducho a hlavne inteligentne?

 

Väčšina ľudí ešte stále volí zastaraný a málo efektívny spôsob. Upozorniť na odchod suseda, ktorému dôverujete, a požiadať ho o zvýšenú pozornosť je síce prezieravé, ale nie príliš účinné. Treba si uvedomiť, že sused nie je platená dvadsaťštyrihodinová bezpečnostná služba a nestráži váš dom nepretržite. Na známeho “odvedľa” je dobré sa obrátiť so starostlivosťou o štvornohého domáceho miláčika alebo polievaním kvetov. Nie však, ak ide o bezpečnosť vášho domu a majetku.

Ako ale ochrániť svoj domov v prípade dlhodobej neprítomnosti? Ak ste častým cestovateľom alebo iba nechcete márniť čas pri svojpomocnom zabezpečovaní domu, mali by ste zvážiť systém domácej automatizácie. Ten môžete zaviesť do režimu Dovolenka, vyvinutého presne pre tento účel. Vďaka nemu môžete úplne zabudnúť na telefonáty susedom strážiacim váš domov alebo strachu o vytopenú kúpeľňu.

Čo je režim dovolenka a ako funguje ?

Režim Dovolenka je špeciálne vyvinutý systém, chrániaci dom pri dlhodobej neprítomnosti majiteľa. Medzi jeho funkcie patrí napríklad automatické zapínanie a vypínanie svetiel, posielanie upozornení v prípade pohybu v dome alebo jeho bezprostrednej blízkosti aj riadenie energetickej účinnosti domu. Je možné ho prepojiť na súkromnú strážnu službu alebo policajnú zložku.

Zabezpečenie a kamerový systém

Najdôležitejšou súčasťou inteligentného bezpečnostného systému je jeho prepojenosť na pancierové dvere, okná, bezpečnostné žalúzie a kamery. Okná, žalúzie aj kamery viete ovládať na diaľku, prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Telefonické alebo emailové spojenie

V prípade pohybu v dome alebo jeho okolí vyšle inteligentný systém ochrany správu s fotografiou narušenej oblasti priamo na kontaktné telefónne číslo alebo emailovú adresu. Vďaka tomu môžete v prípade skutočného nebezpečenstva zalarmovať políciu alebo bezpečnostnú zložku.

Simulátor prítomnosti

Simulátor prítomnosti bude pravidelne simulovať pohyb v dome rozsvietením svetla, zmenou polohy okenných tienidiel alebo zapnutím a vypnutím audio-systému.

Ovládanie energií

Váš dom nemusí byť počas vašej neprítomnosti neustále klimatizovaný na príjemných 25°C. Klimatizovanie môžete prostredníctvom inteligentného systému na určitý čas vypnúť a krátko pred vašim príchodom ho opäť prostredníctvom mobilného telefónu zapnúť. Tak ušetríte náklady na energie a napriek tomu sa vrátite do príjemne vychladeného domova.

Starostlivosť o rybích miláčikov

Máte akvárium plné hladných rybičiek, ktoré nemôžete nechať bez dozoru počas trvania vašej dovolenky? Ani teraz nemusíte klopať na dvere susedovi s prosbou o pomoc. Systém domácej automatizácie myslí aj na toto a automaticky dávkuje požadované množstvo potravy priamo do akvária.

Prečítané 4509 krát Naposledy upravené: piatok, 14 júl 2017